Чому утворюється конденсат на вікнах?

Напевно кожен хоч би раз бачив, як на поверхні вікон утворюється конденсат, інакше кажучи, вікна запітнівають. Які ж причини такого явища?

Відбувається це із-за підвищеної вологості повітря в приміщенні. Підвищена вологість може спостерігатися при приготуванні їжі на кухні, при пранні прийнятті ванни, душа, в кімнаті з великим скупченням людей. Також цьому сприяють такі чинники як велика кількість рослин в приміщенні, неправильне розташування батарей опалення, глибокі віконні відкоси, завіски, жалюзі, що порушують циркуляцію повітря.

У холодний час температура на поверхні вікна знижується і може досягти точки роси. Точкою роси називають температуру, при якій повітря певної початкової температури і відносної вологості, більше не поглинає вологу. Тепле кімнатне повітря, що має велику відносну вологість стикається з холодним склом. В результаті волога виділяється у вигляді конденсату на вікнах. При дуже низькій зовнішній температурі конденсат на поверхні скла може перетворитися на полій.

В разі установки ізольованих пластикових вікон конденсат часто з'являтися як на поверхні внутрішнього скла, так і у віконних відкосах. Відбувається це унаслідок існування теплових мостів – місць у яких в порівнянні з останніми спостерігається додатковий приплив тепла і низька температура поверхні з боку приміщення. Таке   явище трапляється через те, що в місцях стику віконної коробки і цегельної або бетонної стіни з'єднуються матеріали різної щільності і товщини що приводить до тепловтрат

Щоб запобігти утворенню конденсату на склі, необхідно як можна частіше провітрювати приміщення. Тоді тепле вологе повітря виходитиме назовні, а на зміну поступати сухе і холодне. Або встановити Віконний провітрювач (віконний вентиляційний клапан) — це невеликий пристрій, який вмонтовується на виробництві, або вже на готове вікно. Завдяки дії природних законів різниці тиску зовні та в приміщенні, повітря постійно постачається в приміщення.
Створюється заміна старого повітря, яке виходить з приміщення через вентеляційні канали. Провітрювачі мають високу ступінь шумоізоляції, захищають від зовнішніх погодних умов та комах, мають ручне регулювання. Таким чином в домівці відбувається постійний повітрообмін при повній безпеці, адже вікно щільно закрите.

З’явилися питання? Контактуйте з нами!