Ви зважились на встановлення металопластикових вікон, і тепер перед Вами постала низка питань: на якому профілі та склопакеті зупинити вибір; чи варто витрачати гроші на додаткові камери в профілі та склопакеті; які преваги тієї чи іншої системи? Інформації, звичайно, багато, тому спробуємо розібратися разом!

ЩО МИ ОЧІКУЄМО ВІД НАШИХ НОВИХ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН?

Обираючи нові пластикові вікна, ми очікуємо, що вони відповідатимуть певним функціональним вимогам ­­– захищатимуть від холоду та спеки, пилу, вологи, шуму, забезпечуватимуть світлопроникнення та приплив свіжого повітря. Вікна також є невід’ємною складовою інтер’єру, тому повинні відповідати нашим естетичним уподобанням та дизайнерським задумам.

Серед основних критеріїв вибору вікон найвагомішим залишається енергоефективність віконної конструкції. Добре відомо, що близько 35-45% втрат теплової енергії в будівлях відбувається через вікна та світлопрозорі фасади. Тому, плануючи заміну вікон в квартирі або приватному будинку, ми передбачаємо не тільки можливість забезпечити відповідний комфорт та затишок в оселі, але заощадити на опаленні та кондиціюванні приміщень в майбутньому.

ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ЗАМОВЛЕННЯ ВІКОН?

В першу чергу ми рекомендуємо звернути увагу на авторизовані підприємства, якість виробів яких контролюється безпосередньо розробником профільної системи. Не останню роль відіграють рекомендацій осіб, які вже мали досвід роботи із зацікавившими підрядниками. Ціни на вікна у партнерів-виробників можуть відрізнятися, оскільки компанії по-різному рахують вартість послуг (доставка, демонтаж, монтаж), мають різні додаткові витрати та різні ціни на фурнітуру та склопакети. Саме тому ми рекомендуємо звернутися у наші фірмові магазини, щоб мати можливість обрати найвигіднішу пропозицію.

ЯК ВИГЛЯДАЄ ВІКНО В РОЗРІЗІ?

  1. Ущільнювач. Проходить по всьому периметру рам і стулок. Забезпечують надійну повітро і водонепроникність. В основному бувають чорного або сірого кольорів.
  2. Штапик. Притискна планка склопакета, знімна. Надійно защелкивается в спеціальний паз. Буває різної конфігурації, в залежності від товщини склопакета.
  3. Профіль стулки. Що відкривається елемент вікна. Буває білим і ламінованим під дерево або в колір.. Має три або більше повітряних камер. Середня камера призначена для армуючого профілю.
  4. Армуючий сталевий профіль. Вставляється у внутрішню камеру профілів (стулки, рами, імпоста). Надає конструкції вікна жорсткість.
  5. Профіль рами. Фактично утворює периметр вікна чи двері (коробку). Буває білим і ламінованим під дерево або в колір за таблицею Renolit. Має три або більше повітряних камер. Середня камера призначена для армуючого профілю. Залежно від кількості камер має різну ширину.
  6. Спеціальні пази на профілі рами для додаткових профілів (з'єднувачів, розширювачів) а також для монтажу відливу і підвіконного профілю.
  7. Склопакет. Герметичне з'єднання двох або трьох стекол з повітряними або газонаповненими прошарками між ними (камерами). Склопакети з двох стекол - однокамерні, з трьох стекол - двокамерні.
  8. Фальц підкладки і вирівнюючі містки склопакета. Служать для надійної посадки склопакета у вікні і для його розклинювання.
  9. Паз для установки фурнітури (запірні механізми). Відповідні частини кріпляться на профілі рами.
  10. Похилий фальц рами. Служить для відтоку вологи з внутрішньої полки коробки вікна.

Отже, цілі визначено. З чого ж розпочинається вибір пластикових вікон? Насамперед, варто звернути увагу на віконний профіль, адже будь-які інші комплектуючі згодом можна легко замінити, а заміна профілю – це вже заміна цілого вікна. Розглянемо можливості облаштування житла з використанням різних профільних систем DECCO:

Типи профілів